BİYOGRAFİ

Kerem Akın, 25 Ağustos 1986 yılında Samsun’da doğdu ve 9 yaşına kadar Ankara’da yaşadı. 1995 yılında ailesi ile Avusturya, Salzburg’a yerleşti.

Çok genç yaşta müzikle ilgilenmeye başladı. 17 yaşında Salzburg’un çeşitli gece mekanlarında „DJ Jackson“ adı altında DJ’lik yapmaya başladı ve kısa süre içinde ismini duyurmayı başardı. İlk profesyonel müzik çalışmasını 2008 yılında tanıştığı ünlü Polonyalı DJ Tomekk’in „Touch It“ adlı single parçasına remix yaparak gerçekleştirdi. 2015 yılında ilk kez kendi single’ını çıkardı. Daha sonra „Tuğrem Müzik“ adı altında kendi plak şirketini kurarak profesyonel müzik hayatını sürdürmeye devam etti. Yurt dışında 15 yılı aşkın süreli DJ’lik kariyerinde birçok sanatçıyla sahne aldı ve birçok prodüksiyonda yer aldı.

2019 yılında Türkiye’ye temelli dönüş yaparak, aynı sene „Elimi Bırakma“ dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçti. Bu sayede oyunculuğa olan ilgisini keşfederek, 2019 yılında Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosunda tiyatro eğitimi almaya başladı. Eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro ve Kamera Önü Oyunculuk bölümünde tamamlayarak 2021 yılında mezun oldu. Daha sonra „Yasak Elma“, „Şampiyon“, „Kırmızı Oda“, „Masumlar Apartmanı“, „Mucize Doktor“, „Evlilik Hakkında Her Şey“, „Kardeşlerim“ ve „Baba“ gibi birçok projede yer aldı.

Oyunculuk ve müziğin yanında sporla da yakından ilgilenen Kerem, profesyonel bir karate sporcusudur.

Doğum Tarihi:25 Ağustos 1986Beden:M / 33-32
Doğum Yeri:SamsunGöz rengi:Koyu Kahverengi
Boy:177 cmSaç rengi:Siyah
Kilo:80 kgSakal:Yok
Yetenekler:Karate, Futbol, DJ'likDil:Türkçe, Almanca